Ogłoszenia duszpasterskie

XII Niedziela Zwykła

20 czerwca 2026

  1. Zachęcamy do udziału w XIV Marszu dla Życia i Rodziny oraz w V edycji Festiwalu dla Życia. Wydarzenie to odbędzie się dzisiaj. Początek o godz. 15.00 pod kaplicą Królewską w Gdańsku. Kontynuacja na Placu Zebrań Ludowych w Gdańsku od godz. 16.00.
  2. Dziękujemy wszystkim, którzy w minionym tygodniu uczestniczyli w uroczystości odpustowej i modlili się w intencji naszej Wspólnoty Parafialnej. Na stronie internetowej można obejrzeć zdjęcia z odpustowych wydarzeń.
  3. Zapraszamy na katechezę biblijną prowadzoną przez ks. Wiktora. Odbędzie się ona w środę 24 czerwca o godz. 19.00. Temat spotkania „Księga Judyty”.
  4. Członków Żywego Różańca zapraszamy na wieczorną Mszę św. w najbliższą środę, 24 czerwca. Podczas Eucharystii będziemy prosić o błogosławieństwo dla całej Wspólnoty. Po Mszy św. odbędzie się spotkanie w kościele.
  5. W piątek 26 czerwca kończy się rok szkolny i rozpoczynają się wakacje. Pamiętajmy w naszych modlitwach o uczniach, rodzicach, nauczycielach i wychowawcach.
  6. W związku z rozpoczynającymi się wakacjami przypominamy rodzicom, że mają prawo (ale i moralny obowiązek) domagania się od organizatorów obozów i kolonii zapewnienia dziecku możliwości udziału w niedzielnej Eucharystii. Prosimy także dorosłych, aby w czasie urlopów i wypoczynku pamiętali o Mszy św. niedzielnej.
  7. Przypominamy także iż w każdą niedziele transmitujemy Msze św. o godz. 9.30 i 11.00 z myślą o chorym ale w czasie wakacji bywa i tak, że nie zawsze mamy możliwość fizycznego uczestnictwa w Eucharystii. Można więc skorzystać z tejże transmisji.
  8. Zachęcamy do lektury naszego biuletynu „Źródło i Szczyt” a jednocześnie dziękujemy wszystkim – młodzieży i kapłanom a zwłaszcza ks. Michałowi, którzy współtworzą to małe dzieło. Dzięki niemu możemy lepiej przeżywać niedzielną liturgię i pogłębiać nasza wiedzę religijną. Dzisiaj ukazał się ostatni, przedwakacyjny, numer. Wydawanie biuletynu wznowimy po wakacjach.
  9. W przyszłą niedzielę ks. proboszcz Grzegorz podziękuje dobremu Bogu za 25 lat pobytu wśród nas i za czas budowania Wspólnoty Parafialnej. Srebrny jubileusz Jego posługi to okazja do modlitwy w intencji dzieci, młodzieży, dorosłych, budowniczych, dobrodziejów,  ofiarodawców i wszystkich zmarłych. Zaplanujmy sobie ten czas i włączmy się w to duchowe dziękczynienie. Zapraszamy – niedziela 28 czerwca godz. 13.00.
  10. Także w przyszłą niedzielę odbędzie się w naszej parafii kiermasz misyjny. Woluntariusze, wśród których znajdują się studenci z Duszpasterstwa Akademickiego „Lux Cordis”, będą rozprowadzać pamiątki pochodzące z krajów misyjnych. Dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na wsparcie tegorocznych wyjazdów misyjnych.
  11. W drugiej połowie września nasza parafia organizuje pielgrzymkę autokarową do Wilna. Pielgrzymi odwiedza także Gietrzwałd, Wigry, Troki oraz Sokółkę.  Szczegółowe informacje i zapisy w zakrystii u ks. Macieja.
  12. W naszym kiosku parafialnym polecamy bogaty wybór prasy katolickiej.
  13. Wszystkim ofiarodawcom wspierającym materialnie i modlitewnie nasze działania składamy, jak zawsze, serdeczne Bóg Zapłać.
  14. W ostatnim tygodniu do wieczności odszedł nasz parafianin:
    Śp. Tadeusz Redzimski z ul. Kołobrzeskiej lat 85

» Archiwum | Pobierz jako PDF

Używamy plików cookies Ta witryna korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności i plików Cookies .
Korzystanie z niniejszej witryny internetowej bez zmiany ustawień jest równoznaczne ze zgodą użytkownika na stosowanie plików Cookies. Zrozumiałem i akceptuję.
225 0.084348201751709