Duszpasterstwo Domowego Kościoła działające w parafii św. brata Alberta pomaga czerpać z łask sakramentu małżeństwa w oparciu o podstawowe prawdy naszej wiary. Duchowość małżeńska w ramach Domowego Kościoła jest realizowana poprzez przyjęcie elementów formacyjnych nazywanych zobowiązaniami - darami. Są to:
- Uczestnictwo przynajmniej raz w roku w rekolekcjach;
- Comiesięczne spotkania formacyjne w kręgach z udziałem kapłana ( grupa około 5 małżeństw);
- Codzienna lektura Pisma Świętego z rozważaniem;
- Codzienna modlitwa osobista, małżeńska i rodzinna;
- Comiesięczny dialog małżeński wraz z wynikającą z niego regułą życia będącą pracą nad sobą.
Realizacja powyższych zobowiązań służyć ma małżonkom w pracy nad wspólnym wzrastaniem do świętości.
W naszej parafii działają obecnie 3 kręgi małżeńskie. W istniejących kręgach skupione małżeństwa wspólnie podążają drogą wskazaną przez założyciela - księdza Blachnickiego.
Domowy Kościół to wspólnota aktywnie uczestnicząca w życiu parafii. Raz w miesiącu przygotowujemy oprawę liturgii Mszy świętej. W odpowiednim czasie liturgicznym prowadzimy również modlitwę różańcową oraz rozważania drogi krzyżowej. Co roku przygotowujemy ciemnicę oraz przyozdabiamy jeden z ołtarzy na Boże Ciało. Duszpasterstwo Domowego kościoła od 10 lat przygotowuje na terenie zaprzyjaźnionego gimnazjum zabawę andrzejkową, w której uczestniczą wszyscy chętni parafianie. Są wspólne zabawy, konkursy a do tańca przygrywa zespół muzyczny. Na zakończeni każdy ma możliwość skosztować przepysznego tortu. Nasza wspólnota organizuje również dla wszystkich małych parafian – przedszkolaków oraz tych trochę starszych zabawę karnawałową.
Coroczną tradycją Wspólnoty Domowego Kościoła jest wspólny wyjazd na majówkę. Uczestniczą w nim również nasi księża opiekuni. Mamy wówczas czas i możliwości, aby w plenerze lepiej się poznawać, bez pośpiechu wymienić doświadczeniami i zaplanować przyszłe działania.
Chcemy wzrastać w wierze poprzez służbę w parafii i pomagać innym ludziom jak nasz patron – święty brat Albert.