Duszpasterze - obecnie pracujący

  • albert@diecezja.gda.pl

    ks. kanonik Grzegorz Stolczyk

    proboszcz - od 1 lipca 2001 r.

    Jak sam pisze o sobie: „Interesuję się sportem - zwłaszcza piłką nożną - sam kiedyś grałem i w miarę możliwości gram do dzisiaj. Uwielbiam jazdę na nartach i wędrowanie po górach, dobrą książkę i dyskusję przy kominku”.

    W parafii zajmuje się wspólnotami Domowego Kościoła, Żywego Różańca, Miłosierdzia Bożego, chórem parafialnym i Ministrantami seniorami.

    Data ur.: 9 kwietnia 1967 r.

    Data święceń: 23 maja 1992 r.

    Imieniny: 24 kwietnia

    Parafia rodzinna: Niepokalanego Serca NMP w Nowym Dworze Gdańskim

    Inne funkcje


    od 26.01.2012 r.
    koordynator przygotowań EURO 2012 w AG
    od 27.02.2011 r.
    członek sekretariatu rady kapłańskiej
    od 2008-12-20
    kapituła kolegiacka gdańska - kanonik honorowy
    od 2006-03-01
    członek Rady Kapłańskiej wybrany przez duchowieństwo
    od 2000-12-01
    katechetyczny wizytator dekanalny

    Poprzednie placówki


    1992 - 1998
    św. Michała Archanioła w Sopocie
    1998 - 2001
    Wniebowzięcia NMP w Gdańsku

  • wlange@op.pl

    ks. Wojciech Lange

    wikariusz - od 1 lipca 2014 r.

    Jest opiekunem Służby Liturgicznej (aspiranci, ministranci i lektorzy), Kościelnej Służby Mężczyzn Semper Fidelis, opiekuje się biblioteką parafialną, prowadzi spotkania Klubu Seniora, wraz z s. Dorotą przygotowuje dzecie do Pierwszej Komunii, opiekuje się jedną ze wspólnot Domowego Kościoła.

    Data ur.: 14 maja 1973 r.

    Data święceń: 20 czerwca 1998 r.

    Parafia rodzinna: Podwyższenia Krzyża Świętego - Gdańsk Chełm

    Poprzednie placówki


    2010 - 2014
    św. Brygidy w Gdańsku
    2006 - 2010
    św. Jana z Kęt w Rumi Janowie
    1998 -2006
    św. Jacka w Straszynie

  • mati.k1990@gmail.com

    ks. Mateusz Konkol

    wikariusz - od 1 lipca 2015 r.

    Mottem, które ks. Mateusz wybrał i umieścił na swoim obrazku prymicyjnym są słowa: „Wystarczy ci mojej łaski. Moc bowiem w słabości się doskonali” [2 Kor 12,9].

    Przed święceniami prezbiteratu ks. Mateusz przez kilka miesięcy pełnił w naszej parafii posługę diakońską. Obecnie opiekuje się Duszpasterstwem Akdademickim "Lux Cordis", chórem "Dobre Słowo" i Wspólnotą św. Michała Archanioła. Pracuje także jako katecheta w Gimnazjum nr 21.

    Data ur.: 6 kwietnia 1990 r.

    Data święceń: 23 maja 2015 r.

    Imieniny: 21 września

    Parafia rodzinna: Św. Antoniego Padewskiego w Redzie


  • ks. Paweł Pieper

    wikariusz - od 1 lipca 2016 r.

    Ks. Paweł jest opiekunem najmłodszej gałęzi duszpasterstwa "Lux Cordis" - wspólnoty młodszej młodzieży - zrzeszającej osoby w od V kl. szkoły podstawowej do kl. II gimnazjum. Ponadto w niedziele przeważnie sprawuje Msze św. dla dzieci o godz. 11:00. Jako katecheta ks. Paweł pracuje w Szkole Podstawowej nr 80 i w Gimnazjum nr 21.

    Data ur.: 30 września 1991 r.

    Data święceń: 21 maja 2016 r.

    Imieniny: 29 czerwca

    Parafia rodzinna: św. Faustyny Kowalskiej w Pucku


  • ks. Dawid Kijewski

    wikiariusz - od 1 lipca 2017 r.

    Data święceń: 20 maja 2017 r.

    Parafia rodzinna: Św. Trójcy w Gdyni-Dąbrowie


  • katechetagda@gmail.com

    ks. kanonik Tyberiusz Kroplewski

    pomoc duszpasterska - od 1 lipca 2013 r.

    Jest dyrektorem Wydziału Katechetycznego Kurii Metropolitalnej Gdańskiej.
    Jednym z jego zamiłowań jest sport. Pełni funkcję kapelana Reprezentacji Polski w Rugby oraz klubu Arki Gdynia Rugby.

    Ks. Tyberiusz zajmuje się w naszej parafii Duszpasterstwem Przedszkolaków, posługuje w Biurze Parafialnym oraz katechizuje w Gimnazjum nr 21 w Gdańsku.

    Data święceń: 25 czerwca 2005 r.

    Parafia rodzinna: św. Jana Chrzciciela w Gdyni

    Inne funkcje


    od 2014-12-20
    kapituła archikatedralna - kanonik honorowy
    od 2014-01-18
    członek Rady Kapłańskiej nominowany przez Metropolitę Gdańskiego
    od 2014-01-08
    dyrektor Wydziału Katechetycznego Kurii
    2012-09-01 - 2013-07-01
    wikariusz biskupi do spraw zakonnych
    2012-07-01 - 2014-01-08
    wicedyrektor Wydziału Katechetycznego Kurii

  • ks. Marek Płaza

    pomoc duszpasterska - od 1 października 2014 r.

    W naszej parafii opiekuje się wspólnotą ewangelizacyjną "Jezusowa Łódź".

    Data święceń: 23 maja 1992 r.

    Poprzednie placówki


    św. Trójcy w Wejherowie
    św. Józefa w Gdańsku - Przymorzu
    św. Wawrzyńca w Luzinie

  • krzysztofgrzemski@gmail.com

    ks. Krzysztof Grzemski

    rezydent - od 1 lipca 2008 r.

    W naszej parafii prowadzi grupę biblijno-katechetyczną.

    Data święceń: 21 czerwca 2008 r.

    Parafia rodzinna: Św. Jana z Kęt - Rumia Janowo


Używamy plików cookies Ta witryna korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności i plików Cookies .
Korzystanie z niniejszej witryny internetowej bez zmiany ustawień jest równoznaczne ze zgodą użytkownika na stosowanie plików Cookies. Zrozumiałem i akceptuję.
47 0.059566974639893