- W związku ze złagodzeniem restrykcji dotyczących stanu epidemii informujemy, że w naszym kościele, w każdej mszy św., nabożeństwie lub innym obrzędzie religijnym, może uczestniczyć 160 osób. Pamiętajmy o noszeniu maseczek i zachowaniu odpowiednich odległości. Jednocześnie zachęcamy wiernych, aby korzystali coraz odważniej z parafialnej posługi duszpasterskiej, zwłaszcza zaś, aby ci, którzy tego nie uczynili, przystępowali do Sakramentu Pokuty i Komunii Świętej, jeszcze w okresie wielkanocnym.
- 18 maja przypada 100 rocznica urodzin św. Jana Pawła II. Z tej okazji Telewizja Polska przygotowała koncert zatytułowany „Cała Polska śpiewa dla św. Jana Pawła II”. Podczas tego koncertu zostaną przypomniane najważniejsze wydarzenia z życia Papieża Polaka a także Jego duchowe dziedzictwo, które odmieniło kościół i wpłynęło na losy całego świata. Zapraszamy do TVP 1 w niedzielę 17 maja o godz. 17.30 i 21.30, zaś w poniedziałek, z tej samej okazji, Papież Franciszek skieruje do Polaków przesłanie. Będzie ono również transmitowane w TVP 1 o godz. 20.00.
- Nasze parafialne świętowanie urodzin papieża będzie połączone z uroczystością odpustową, gdyż św. Brat Albert i św. Jan Paweł II, o czym świadczą płaskorzeźby w prezbiterium, duchowo – byli sobie bardzo bliscy.
- W poniedziałek 18 maja rozpoczniemy w naszym kościele celebrowanie I Komunii św., do której przystąpią uczniowie klas III. W ciągu dwóch tygodni, w małych grupach, podczas dodatkowej mszy św. o godz. 16.00, dzieci wraz z rodzicami i rodziną będą przeżywać niecodzienną uroczystość. Wesprzyjmy naszą modlitwą tych, którzy podjęli niełatwą decyzję i zdecydowali się na majowy termin komunijnego świętowania.
- Maj jest miesiącem, w którym księża obchodzą rocznicę przyjęcia Sakramentu Kapłaństwa. Dziękując naszym kapłanom za ich zaangażowanie pragniemy jednocześnie poinformować iż w sobotą 16 maja, w Katedrze Oliwskiej, Ks. Arcybiskup Sławoj Leszek Głódź udzielił święceń kapłańskich 5 diakonom. Jeden z nich, ks. neoprezbiter Wiktor Szponar, został skierowany do posługi duszpasterskiej w naszej parafii.
- Nabożeństwo majowe odprawiamy codziennie o godz. 17.30.
- Zapraszamy do naszego kiosku parafialnego. Jak zawsze polecamy bogaty wybór prasy katolickiej.
- Serdecznie dziękujemy za wszelkie ofiary składane na potrzeby parafii. Dziękujemy także wszystkim, którzy pomagają nam w codziennych pracach i wspierają swoją życzliwością i doświadczeniem. W najbliższych dniach planujemy przygotowanie, przed kościołem, cokołu pod pomnik św. Brata Alberta. Wszystkim za wszystko składamy serdeczne Bóg zapłać.
- W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności nasi parafianie:
Śp. Edmund Błoczyński z ul. Kołobrzeskiej lat 79
Śp. Daniela Junka z ul. Olsztyńskiej lat 80
Śp. Danuta Kowalska z ul. Kołobrzeskiej lat 88
Pobierz jako PDF