- Nasz Chór Parafialny św. Brata Alberta przeżywa jubileusz 20 lecia swojego istnienia. Z tej okazji dzisiaj o godz. 13.00 odprawimy uroczystą Mszę Świętą, której będzie przewodniczył ks. Infułat Stanisław Zięba,. W duchu wdzięczności wspomnimy wszystkich zmarłych chórzystów oraz prosić będziemy o Boże błogosławieństwo dla żyjących i aktualnie tworzących tę Wspólnotę.
- Także dzisiaj Wspólnota Jezusowej Łodzi zaprasza na mszę św. o godz. 18.00. Po mszy św. odbędzie się comiesięczna adoracja Najświętszego Sakramentu połączona z modlitwą wstawienniczą.
- W poniedziałek obchodziliśmy Dzień Babci a we wtorek Dzień Dziadka. Za wstawiennictwem św. Joachima i Anny - dziadków Pana Jezusa, prosimy o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla tych, którzy doświadczają tej godności.
- Wspólnoty Modlitewne - Żywy Różaniec, Miłosierdzie Boże, Rycerstwo Św. Michała Archanioła zapraszamy na spotkanie opłatkowe, które odbędzie się w sobotę 26 stycznia. Rozpoczniemy je koronką do Bożego Miłosierdzia w kościele o godz. 15.00.
- Serdecznie zapraszamy na koncert kolęd przygotowany przez nasz chór parafialny. Koncert odbędzie się w przyszłą niedzielę 27 stycznia o godz. 16.00.
- Przypominamy iż w Panamie trwają Światowe Dni Młodzieży. Zapraszamy do śledzenia relacji ze spotkania Ojca Świętego Franciszka z młodzieżą oraz do duchowej łączności z uczestnikami tego święta poprzez udział w wydarzeniu organizowanym przez Wspólnotę Ruchu „Światło- Życie”. Wieczór pod hasłem „Gdynia PANAma” odbędzie się w parafii św. Antoniego na wzgórzu św. Maksymiliana w Gdyni (ojcowie Franciszkanie) w dniu 26 stycznia. Początek o godz. 17.00. W programie przewidziano koncerty, świadectwa i modlitwę.
- W miniony piątek - 18 stycznia, rozpoczął się Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Przeżywamy go pod hasłem „Dąż do sprawiedliwości”. Szczegółowy program spotkań ekumenicznych został umieszczony na plakacie w przedsionku kościoła.
- Zapraszamy do naszego kiosku parafialnego i zachęcamy do nabycia prasy katolickiej.
- Bardzo serdecznie dziękujemy za wszystkie ofiary składane na potrzeby parafii oraz za wszelkie przejawy życzliwości, których doświadczamy podczas wizyty duszpasterskiej.
- Plan kolędy na najbliższy tydzień jest następujący:
► dzisiaj 20.01 ul. Olsztyńska 3C i ul. Kołobrzeska 45 ABC
► w poniedziałek 21.01 ul. Kołobrzeska 45 DE oraz 47 A-D i Kołobrzeska 51 klatki A-F
► we wtorek 22.01 ul. Kołobrzeska 51 klatki G-M oraz Kołobrzeska 53 klatki A-I
► w środę 23.01 ul. Kołobrzeska 53 klatki K-M, Kołobrzeska 55; oraz ul. Kołobrzeska 65 A-C
► w czwartek 24.01 ul. Kołobrzeska 65 klatki D-M oraz Kołobrzeska 67 klatki A-I; ul. Lecha Kaczyńskiego 35 (Internat Zespołu Szkół)
► w piątek 25.01 ul. Kołobrzeska 67 klatki K-M; Kołobrzeska 69 klatki A-M, ul. Jelitkowski Dwór 1 ABC i 17 ► w sobotę 26.01 ul. Jelitkowski Dwór 3,4,5,7,8,9,11,13,15,19
► w niedzielę 27.01 ul. Jelitkowski Dwór 6 i 10, ul. Czarny Dwór 10,14,16,18 i ul. Wika Czarnowskiego
Pomódlmy się za zmarłych, którzy odeszli do wieczności. Bożemu Miłosierdziu polecamy:
Śp. Pawła Adamowicza tragicznie zmarłego Prezydenta naszego miasta oraz
Śp. Stefana Cuper z ul. Kołobrzeskiej – przeżył on lat 95
Wieczny odpoczynek racz im dać Panie….
Pobierz jako PDF