6 sierpnia 2013

Przystanek Woodstock

Ewangelizacja woodstockowej młodzieży

Przystanek Jezus to ogólnopolska inicjatywa ewangelizacyjna skierowana do uczestników festiwalu Przystanek Woodstock. W tym roku w dniach 28.07 – 08.04 już po raz 14 ewangelizatorzy z kraju i za granicy zjechali się do Kostrzynia nad Odrą aby dzielić się swoim doświadczeniem spotkania z Jezusem, który przemienia życie każdego człowieka, nadaje jemu sens, obdarza prawdziwą miłością. Tegorocznym tematem przewodnim Przystanku Jezus były słowa z dzienniczka siostry Faustyny: „Bóg jest dobry, Jezu ufam Tobie”. Bp Edward Dajczak prowadząc rekolekcję przygotował nas bezpośrednio do ewangelizacji. Przez 5 dni naszej obecności na polu woodstockowym przeprowadziliśmy wiele rozmów, sialiśmy ziarno wiary. Pamiętajmy w naszych modlitwach o tych,  którzy na Woodstocku odnaleźli Chrystusa, aby mieli odwagę i siłę kroczyć dalej drogą wiary razem z Jezusem, mocą Ducha Świętego.

W tegorocznym Przystanku Jezus uczestniczyło:

95 księży diecezjalnych i zakonnych,
103 kleryków i diakonów,
48 sióstr zakonnych,
544 osób świeckich.

w sumie było 789 ewangelizatorów.

 Pierwsza część filmu ukazuje rzeczywistość woodstockową a druga część działania ewangelizacyjne

Ks. diakon Marcin Moszczyński

Używamy plików cookies Ta witryna korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności i plików Cookies .
Korzystanie z niniejszej witryny internetowej bez zmiany ustawień jest równoznaczne ze zgodą użytkownika na stosowanie plików Cookies. Zrozumiałem i akceptuję.
231 0.057013988494873