3 sierpnia 2013

Świeckie misjonarki

Wyjazd do Zambii

„Nie możemy zrobić nic wielkiego, za to małe rzeczy z wielką miłością.”

Kilka lat temu Pan Bóg wlał w nas pragnienie wyjazdu na misję. Początkowo nazywałyśmy to jednym z największych marzeniem. Było dla nas bardzo odległe, wręcz nierealne. Dzisiaj natomiast wiemy, że właśnie to  jest naszą drogą,  etapem koniecznym do przejścia na drodze do Domu Ojca.

Jesteśmy Wolontariuszkami Międzynarodowego Wolontariatu Don BosKo. Przebyłyśmy drogę rocznej formacji- cykl co miesięcznych weekendowych spotkań, gdzie byłyśmy przygotowywane pod kontem duchowym  jak i psychologicznym. Czas rozeznania i oczyszczenia naszych intencji związanych z chęcią wyjazdu, a co  najważniejsze weryfikacji naszej motywacji wyjazdu, którą jest JEZUS CHRYSTUS.

 W wakacje 2013r. wyjeżdżamy na roczną Misję do Zambii, gdzie wraz z Chrystusem będziemy służyć pomocą najuboższym dzieciom i młodzieży. Przez najbliższy rok będziemy na placówce u Sióstr  Salezjanek, gdzie będziemy pomagały w prowadzeniu szkoły, sierocińca oraz oratorium.

Prosimy o wsparcie modlitewne, byśmy każdego dnia były narzędziami w rękach Pana Boga.

Byśmy potrafiły zaspokajać największy głód bliźniego. Nie ten spowodowane brakiem pożywienia, czy środków finansowych, ale ten, który jest wynikiem nieobecności Chrystusa-GŁÓD MIŁOŚCI.

ks. Proboszcz

Używamy plików cookies Ta witryna korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności i plików Cookies .
Korzystanie z niniejszej witryny internetowej bez zmiany ustawień jest równoznaczne ze zgodą użytkownika na stosowanie plików Cookies. Zrozumiałem i akceptuję.
231 0.055219888687134