26 lutego 2022

Duszpasterstwo akademickie już po sesji

Już po sesji. Uff…

 Jesteśmy już po sesji! Dla duszpasterstwa akademickiego to wymagający czas, dlatego na początku lutego przeszliśmy w tak zwany tryb sesyjny. Oznacza to, że po Mszy wspólnotowej w kościele przechodzimy do salki na część integracyjną. Gramy w gry planszowe, pijemy kawę, dzielimy się trudami sesji. Świętujemy zdane egzaminy, wspieramy tych, którzy muszą poprawić swoje oceny. Na czas sesji przerwane zostają nasze tzw. cykle szkół, czyli Szkoła Słowa, Szkoła Życia, Szkoła Ducha, Szkoła Modlitwy i Szkoła Katechezy. Dwa tygodnie temu wróciliśmy już do naszej stałej formacji. 

Ostatnie tematy, które poruszyliśmy przed sesją nie należały do łatwych. Na Szkole Katechezy ks. Wiktor miał konferencję o szkodliwości pornografii i jej wpływie na zmiany społeczne, a podczas Szkoły Modlitwy nasz duszpasterz opowiedział nam o egzorcyzmach. Natomiast na Szkole Życie Kasia Aszyk, która jest psychologiem i prowadzi dla nas warsztaty psychologiczne o tym, jak dobrze ewangelizować.

Dwa tygodnie temu, po zdanej sesji, ponownie zebraliśmy się w naszej świątyni na wspólnej modlitwie w intencji poznania dobrej żony oraz dobrego męża. W dalszej części wieczoru uczestniczyliśmy w konferencji pod tytułem “Ojcze Nasz” (cykl Szkoły Ducha), która tym razem została przygotowana przez naszą koleżankę Monikę.

Natomiast nasze ostatnie spotkanie rozpoczęło się od wspólnej Mszy Świętej, po której przeszliśmy do salki i wysłuchaliśmy ciekawej prezentacji Darka o jednym z najważniejszych charyzmatów naszej wspólnoty, czyli diakonii animacji bierzmowanych. Charyzmat to element, który wyróżnia nie tylko poszczególne duszpasterstwa, ale jest dany każdemu z nas, abyśmy mogli budować Kościół jak i siebie nawzajem. Następnie ksiądz Wiktor wprowadził nas w Lectio Divina, a po wspólnym odczytaniu Ewangelii rozdzieliliśmy się na mniejsze grupy i każdy miał chwilę na rozważenie Słowa Bożego oraz podzielenie się tym, w jaki sposób Bóg przemawia do Niego w tym fragmencie. Na zakończenie w ramach integracji wzięliśmy się za sprzątanie Naszej salki, a dzięki doskonałej współpracy i wielu chętnym rękom do pomocy udało nam się szybko zakończyć prace i spokojnie wrócić do domów.

ks. Wiktor

Używamy plików cookies Ta witryna korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności i plików Cookies .
Korzystanie z niniejszej witryny internetowej bez zmiany ustawień jest równoznaczne ze zgodą użytkownika na stosowanie plików Cookies. Zrozumiałem i akceptuję.
231 0.047621011734009