Papież Franciszek ogłosił rok 2021 Rokiem św. Józefa. Z tej okazji nasz chór Brata Alberta gościł w parafii naszego Przymorskiego Dekanatu, której patronuje Oblubieniec Maryi i swoim śpiewem ubogacał wspólną niedzielną modlitwę. Było to 17 października, 12 grudnia i 9 stycznia br. Radość wszystkich, zarówno śpiewających jak i słuchających była ogromna. Warto, także dodać, iż wśród śpiewaków są osoby, które na co dzień należą do parafii św. Józefa.
Ponadto Chór Brata Alberta, który na co dzień ubogaca swoim śpiewem Msze Święte w naszym kościele w drugą i czwartą niedziele miesiąca, od czasu do czasu wyjeżdża, także do innych parafii. Tak też było w niedzielę 22 stycznia br. Przyjmując zaproszenie księdza proboszcza z parafii św. Jana Chrzciciela w Malborku chór zaśpiewał na Mszy Świętej o godz. 10.00 w tymże kościele, a następnie w ramach koncertu wykonał kilka kolęd. Jak zawsze nad wszystkim czuwała Pani dyrygent Anna Terech oraz nasz organista Dawid Kamiński. Nastrój Bożego Narodzenia podkreślał niesamowity wystrój kościoła (zapraszamy do obejrzenia zdjęć). Po wspólnej modlitwie był także czas na rozmowy i wymianę doświadczeń przy wspólnej kawie. Dziękujemy Panu Krzysztofowi Branickiemu, gdyż to On sprawił, że nasz pobyt w malborskiej parafii był możliwy. Dziękujemy, także księdzu proboszczowi Robertowi Branickiemu, który zaprosił nas na kolejne spotkanie i modlitwę w maju. Wówczas zaprezentujemy maryjne pieśni.