1 października 2021

Wyjazd studencki na Mazury

Wyjazd Studencki 

 Tuż przed rozpoczęciem roku akademickiego wybraliśmy się na tygodniowy wyjazd na Mazury, razem z ks. Wiktorem. Przebywając wśród pięknej natury mieliśmy okazję pogłębiać swoją wiarę, i każdego dnia uczestniczyć we Mszy świętej, nawiązywać relacje, pływać po jeziorach i rzece Krutyni oraz zwiedzać lokalne atrakcje. 

Miejsce naszego noclegu w Krzywych sprzyjało integracji grupy, ponieważ do dyspozycji był cały budynek i ogród z sadem, gdzie ostatniego dnia zrobiliśmy ognisko. Wieczorami graliśmy w gry planszowe, bilarda oraz w ping ponga. Szczególnie interesujące było wyjście do Parku Dzikich Zwierząt w Kadzidłowie, dlatego że można było tam zobaczyć z bliska, wiele różnych ptaków i ssaków jak jenoty, sowy, bociany czarne, pawie, sarny, bieliki czy wilki.

Zwiedzilismy też Wilczy Szaniec, z którego Adolf Hitler przez trzy lata dowodził III Rzeszą w czasie II Wojny Światowej. Odwiedziliśmy kilka istotnych miejsc dla historii polskiego kościoła jak Święta Lipka, Gietrzwałd czy Stoczek Klasztorny, w którym więziony był bł. Stefan kard. Wyszyński prymas tysiąclecia.

 

Zosia Kseniak, Duszpasterstwo Akademickie Lux Cordis

ks. Wiktor

Używamy plików cookies Ta witryna korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności i plików Cookies .
Korzystanie z niniejszej witryny internetowej bez zmiany ustawień jest równoznaczne ze zgodą użytkownika na stosowanie plików Cookies. Zrozumiałem i akceptuję.
231 0.067655086517334