Jak żyje się w miasteczku w dżungli, do którego dostać można się tylko rzeką? Jak funkcjonuje parafia gdzie do niektórych miejscowości ksiądz dociera raz w roku? Czym właściwie są misje i co oznacza bycie świeckim misjonarzem? O tych kwestiach a także o wielu innych (na przykład o tym, że Polaków i Peruwiańczyków łączy miłość do ziemniaków) opowiedziała nam, w niezwykle ciekawych i pełnych ciepła słowach, Asia, która spędziła rok na misjach w San Lorenzo w Peru. Dziękujemy za pokazanie nam tego świata tak innego od tego, którego doświadczamy na co dzień.