Miniony weekend był dla kandydatów do bierzmowania bardzo intensywny. Prawie 50-osobowa grupa młodzieży z naszej parafii wraz z ks. Dawidem, ks. Mateuszem i 12 animatorami ze wspólnoty Lux Cordis, udało się do Nadola nad jez. Żarnowieckim, aby przeżyć rekolekcje kerygmatyczne. "Kerygmat" to z jęz. greckiego "głoszenie" lub "przepowiadanie" oznaczające uroczystą formę ogłaszania dzieła zbawienia przez Boga. Poprzez konferencje, filmy ewangelizacyjne, krótkie formy teatralne i świadectwa kandydaci do bierzmowania zostali przeprowadzeni przez 5 punktów kerygmatu: miłość Bożą, prawdę o grzechu, zbawienie, nawrócenie i wspólnotę. Czas rekolekcji pomógł uczestnikom spojrzeć świeżym okiem na ważne kwestie dotyczące wiary i Kościoła, dzięki czemu dalsze przygotowania do przyjęcia sakramentu bierzmowania będą mogły być jeszcze bardziej owocne.