W pierwszy weekend marca, jako członkowie Wspólnoty Młodzieżowej Lux Cordis, uczestniczyliśmy w rekolekcjach wielkopostnych. Razem szukaliśmy odpowiedzi na pytanie: „Czym jest Wielki Post i jak owocnie go przeżyć?”. Pogłębialiśmy swoją wiedzę na temat trzech głównych pojęć: POST, MODLITWA I JAŁMUŻNA. Po teorii przeszliśmy do praktyki. W ramach postu odizolowaliśmy się od telefonów składając je na 24 godziny do skrzynki. Podczas wyjścia do sklepu zrezygnowaliśmy z połowy swoich zakupów, a pieniądze przeznaczone na nie złożyliśmy, jako ofiarę dla potrzebującej rodziny. Modlitwę przeżyliśmy przez całonocną adorację. Każdy mógł spotkać się z Bogiem sam na sam, porozmawiać z Nim i poczuć Jego obecność. Wyjazd zakończyliśmy niedzielną Mszą Świętą w kościele parafialnym i wspólnym podsumowaniem.
Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy pomogli nam w przeżyciu wyjazdu: Siostrom Misjonarkom Krwi Chrystusa za gościnę, Cioci Gosi i Marysi za "kuchnię", Księdzu Proboszczowi i pani Alicji Majer za życzliwość (w Waszej intencji modliliśmy się podczas niedzielnej Eucharystii).