3 września czterdziestoosobowa grupa seniorów z naszej parafii uczestniczyła w spotkaniu o nazwie Lednica 2000. Zanim dotarli oni na Pola Lednickie, zwiedzili gnieźnieńskie Muzeum Początków Państwa Polskiego.
Lednica Seniora to spotkanie, które przez miejsce, temat, pieśni i wiele innych elementów nawiązuje do czerwcowych zjazdów młodzieży. Rozpoczęło się ono od… gimnastyki. Po niej Msza św. pod przewodnictwem prymasa-seniora abp. Józefa Kowalczyka. Była też koronka do Miłosierdzia Bożego, była adoracja Najświętszego Sakramentu i był wybór Chrystusa jako Pana i Zbawiciela wraz z przejściem przez Bramę Trzeciego Tysiąclecia. A oprócz tego tańce, śpiewy i niesamowity zastrzyk młodzieńczego (tak, młodzieńczego!) entuzjazmu zaaplikowany naszym seniorom przez ojców dominikanów Wojciecha Prusa i Macieja Soszyńskiego – kontynuatorów wielkiego dzieła, które zapoczątkował zmarły w ubiegłym roku śp. o. Jan Góra. Całość okrasili muzyką (a jakże!) Siewcy Lednicy! Tutaj można ich posłuchać ;)