22 czerwca 2026

Pielgrzymka do Lourdes

i Katalonii

W dniach 25 maja - 1 czerwca br. grupa pielgrzymów z naszej parafii, pod opieką duchową ks. Macieja, udała się do Lourdes i Katalonii.

Lourdes to jedno z najważniejszych i największych na świecie centrów kultu maryjnego i pielgrzymek. Co roku odwiedzane jest przez miliony osób z całego świata. Podczas pielgrzymki modliliśmy się przy grocie massabielskiej, gdzie Matka Boża 18 razy ukazała się 14-letniej Bernadecie Soubirous. Zwiedziliśmy bazylikę Niepokalanego Poczęcia, bazylikę Różańcową oraz bazylikę Piusa X. Uczestniczyliśmy w procesji eucharystycznej oraz wieczornej procesji maryjnej ze świecami. Poznaliśmy również miejsca związane z życiem św. Bernadety: dom rodzinny, młyn Boly, dawny loch więzienny Le Cachot. 

Jadąc przez Pireneje, w drodze do Katalonii, zatrzymaliśmy się w Torreciudad, gdzie znajduje się przepiękne sanktuarium, wotum wdzięczności św. Jose Marii Escrivy, założyciela Opus Dei, wobec Matki Bożej za dar uzdrowienia. Tam też obejrzeliśmy wyjątkową galerię obrazów i figur Marki Bożej, darów od pielgrzymów z całego świata.

Kolejny dzień to zwiedzanie Barcelony, a w szczególności poznanie architektury katedry Najświętszej Rodziny (Sagrada Familia), najsłynniejszego i nadal nieukończonego dzieła Antonio Gaudiego. Byliśmy też w Tossa de Mar, urokliwym miasteczku rybackim. Ostatnim punktem wyjazdu była wizyta w Monserrat, najważniejszego sanktuarium maryjnego w Katalonii, z figurą Czarnej Madonny z Dzieciątkiem.

Niezwykłe, duchowe przeżycia uwieczniliśmy na zdjęciach i filmie, do zapoznania się których serdecznie zachęcamy.

 

 

ks. Maciej

Używamy plików cookies Ta witryna korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności i plików Cookies .
Korzystanie z niniejszej witryny internetowej bez zmiany ustawień jest równoznaczne ze zgodą użytkownika na stosowanie plików Cookies. Zrozumiałem i akceptuję.
231 0.06745982170105